LEAF balva 2015

2015.gadā LEAF balvu iegūst darbs

par spēļu elementu (gamification) un kolektīvās inteliģences (crowdsourcing) izmantošanu mārketingā, to pielietošanas iespējām Latvijā

Jau 15.reizi Latvijas Ekonomikas Attīstības Forums (LEAF) pasniedza savu ikgadējo balvu.

Konkursa noslēguma pasākumu atklāja LEAF Prezidente prof. Dr. Inese Vaidere.

Galvenais konkursa nosacījums – konkursam iesniegtajam darbam jābūt oriģinālam, analītiskam, pētnieciskam, vienlaikus tam jābūt arī provokatīvam. Īpaši LEAF novērtē darbus, kuros ekonomiski tiek pamatotas inovatīvas un vērtīgas, bet sabiedrībā vēl nesaprastas un nepopulāras idejas.

2015.gada 30.oktobrī notikušajā „LEAF Balva 2015’’ pasniegšanas ceremonijā ikgadējo lekciju, kuru tradicionāli lasa kāds sabiedrībā respektēts eksperts, šajā reizē to lasīja SIA “RFacto” vadītāja, a/s “RB Rail” valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore Baiba Rubesa. Lekcijas tēma – “Vai atbildība atmaksājas? “Cieņu nopelna. Godīgumu novērtē. Uzticību iegūst. Lojalitāti atdod.” – Baiba Rubesa.

LEAF Balva 2015 pasniegšanas ceremonijas viesis bija arī Swedbank Latvija galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks, kurš klātesošajiem sniedza ieskatu par izaicinājumiem Latvijas ekonomikai turpmākajos 3-5 gados.

Pasākuma otrajā daļā Latvijas Ekonomikas Attīstības Foruma prezidente Prof. Dr. oec. Inese Vaidere un Foruma biedrs Tālis Linkaits pasniedza balvas šā gada uzvarētājiem.

Pirmo vietu ieguva Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes students Juris Baldunčiks par maģistra darbu “Spēļu elementu (gamification) un kolektīvās inteliģences (crowdsourcing) izmantošana mārketingā, to pielietošanas iespējas Latvijā”.

Konkursā 2.vietu ir ieguvis

Rīgas Stokholmas augstskolas studentu Kārļa Ločmeļa un Daniel Mititel kopdarbs “Impact of Russia”s 2014-2015 crisis on the Dynamic Linkages between the Stock markets of Russia, the EU and U.S.”. Šo darbu studenti bija speciāli rakstījuši LEAF konkursam.

3. vieta netika piešķirta.

Atzinība izteikta:

Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes studentam Andrejam Zlobinam par  maģistra darbu „Kvantitatīvā stimulēšana eirozonā”;

Vidzemes augstskolas studentei Baibai Stikānei par bakalaura darbu „IT projektu vadība un projektu plānošanas sistēmas ieviešana uzņēmumā „Muuv”;

LU Ekonomikas un vadības fakultātes studentei Ievai Lupginai par maģistra darbu “Personisko un sociālekonomisko faktoru ietekme uz studentu uzņēmējdarbības nodomu” ;

Rīgas Tehniskā Universitātes Tālākizglītības nodaļa studentei Inai Silai par maģistra darbu “Nabadzības mazināšana Liepājā nodarbinātības kontekstā”.

LEAF, kopā ar konkursa partneri Augstākās Izglītības padomi, ir piešķīris atzinību, kuru pasniedza AIP priekšsēdētājs profesors Jānis Vētra, arī Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes studentei Renātei Rumakai par maģistra darbu “Māsu izglītības internacionalizācija Baltijas jūras reģionā”.