LEAF Balva 2016

Latvijas Ekonomikas attīstības forums piešķir ikgadējo “LEAF Balva 2016”

Latvijas Ekonomikas attīstības forums (LEAF) šodien pasniedza savu ikgadējo balvu un atzinības rakstus labākajiem konkursam iesniegto zinātnisko darbu ekonomikā autoriem. Šogad konkursā piedalījās septiņu augstskolu studenti ar saviem bakalaura vai maģistra darbiem. Lai gan pirmo vietu neizcīnīja neviens no studentiem, žūrija lēma piešķirt divas otrās un trešo vietu labākajiem iesniegtajiem darbiem. Savukārt atzinības rakstus saņēma pieci jaunieši.

Galvenais konkursa nosacījums – iesniegtajam darbam jābūt oriģinālam, analītiskam, pētnieciskam, taču vienlaikus tam jābūt arī provokatīvam. Īpaši LEAF novērtē darbus, kuros ekonomiski tiek pamatotas inovatīvas un vērtīgas, bet sabiedrībā vēl nesaprastas un nepopulāras idejas.

Konkursa „LEAF Balva 2016’’ noslēguma pasākumu atklāja Eiropas Parlamenta deputāte, LEAF prezidente Inese Vaidere. Savukārt ar ikgadējo pasniegšanas ceremonijas lekciju, kuru tradicionāli lasa kāds sabiedrība respektēts eksperts, uzstājās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Lekcija tika veltīta inovācijas un pētniecības veicināšanas tēmai Eiropā un Latvijā.

Pasākuma otrajā daļā Latvijas Ekonomikas attīstības foruma prezidente Inese Vaidere un foruma valdes priekšsēdētājs Tālis Linkaits pasniedza balvas šā gada uzvarētājiem.

Konkursā 2. vietas ieguva:

Arita Klovāne, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente par bakalaura darbu „Pievienotās vērtības nodokļa plaisa”

un

Anna Šarova, Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studente par maģistra darbu “Mazo tūrisma uzņēmumu un galamērķa mārketinga komunikācijas mijiedarbība: Anglijas un Latvijas piemērs”.

3. vietu ieguva:

Elīna Pīrāga – Berjoza, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes studente par bakalaura darbu “Krievijas tirdzniecības embargo ietekme uz Eiropas Savienības eksportu”.

Atzinības rakstus saņēma:

Edgars Kokins un Valentīns Lavrinovičs, Rīgas Ekonomikas augstskolas studenti, par bakalaura darbu „Latvia: Catching-Up Towards the World Production Frontier, and Industry-Level Analysis”.

Eduards Gaušis, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes students, par maģistra darbu “Sociālo mediju izmantošana Eiropas pilsonības izpratnes veidošanā jauniešu auditorijas vidū Latvijā”.

Laura Kindzule, Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studente, par maģistra darbu “Latvijas dentālā tūrisma eksportspēja: dentālās viesnīcas izveides potenciāls”.

LEAF, kopā ar konkursa partneri Augstākās izglītības padomi (AIP), ir piešķīris atzinības rakstu, kuru pasniedza AIP priekšsēdētājs profesors Jānis Vētra, arī Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes studentei Ivetai Kairei par maģistra darbu “E-kursu ieviešana profesionālās izglītības kompetences centrā “Liepājas Valsts tehnikums”.