LEAF Balvas konkurss 2003

2003. gada 31.oktobrī, Latvijas Ekonomikas Attīstības Fonds pasniedza balvas konkursa studentu maģistru un bakalaura darbu uzvarētājiem un kā arī par sasniegumiem žurnālistikā.

Apbalvotie bakalaura darbi: Latvijas Universitātes studentam Oļegam Tkačevam par darbu “Naudas pieprasījums Baltijas valstīs” un Latvijas Universitātes studentei Olgai Rastriginai par darbu “Izglītības izvēles problēmas Latvijā”.

Galvenā balva un naudas balva 500.00 latu apmērā tika piešķirta Karīnai Savickai- Latvijas Universitātes studentei, par maģistra darbu „Valsts finansējuma nozīmīguma noteikšana un tā ietekme uz Latvijas ekonomikas izaugsmes iespējām”. Otrā vieta un naudas balva 250.00 latu apmērā tika piešķirta Mārtiņam Prūsim Latvijas Universitātes studentam, par maģistra darbu “Procentu likmju termiņstruktūras analīze, tās izmantošanas iespējas Latvijas finanšu tirgū.” Trešā vieta un naudas balva 200.00 latu apmērā tika piešķirta Elīnai Vasermanei Latvijas Universitātes studentei, par maģistra darbu “Akadēmiskās pētniecības konkurētspēja Latvijā un pasaulē”.

LEAF balvas un naudas prēmijas tika piešķirtas Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītājiem prof. Ludmilai Frolovai, prof. Mihailam Hazanam, prof. Ismenai Revinai un doc. Jānim Vaivadam (visi – Latvijas Universitāte).

Izvērtējot analītiskos darbus žurnālistikā, konstatēja, ka šogad tādu ir bijis maz, tāpēc fonds nolēma koncentrēt uzmanību uz žurnālistiem, kas rosina domu, konfrontē viedokļus un palīdz meklēt risinājuma variantus, tāpēc izteica atzinību par sabiedriskās domas rosināšanu, veicinot izpratni par nozīmīgiem ekonomikas attīstības jautājumiem, un nominēja par LEAF 2003.gada balvas laureātiem profesionālajā žurnālistikā Jāni Domburu un Vladislavu Andrejevu.