LEAF Balvas konkurss 2004

2004. gada 3. novembrī, Latvijas Ekonomikas Attīstības Fonds pasniedza balvas konkursa studentu maģistru un bakalaura darbu uzvarētājiem. Konkursā kopumā tika pieteikti 27 darbi no Latvijas Universitātes, Rēzeknes Augstskolas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Banku augstskolas.

Pirms Balvu pasniegšanas pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta iespēja noklausīties ikgadējo LEAF lekciju – akadēmiķa Elmāra Grēna lekciju “Mūsdienu ģenētika — izaicinājums cilvēkam un sabiedrības labklājībai”, kā arī iepazīties ar laureātu darbiem.

Pirmā vieta un naudas balva 400.00 latu apmērā tika piešķirta Sabīnai Rauhmanei – Latvijas Universitātes studentei, par maģistra darbu “Latvijas uzņēmumu dzīvotspējas ekonometriskā analīze”. Otrā vieta un naudas balva 250.00 latu apmērā tika piešķirta trīs studentiem – Sergejam Mazuram, Ilonai Ozoliņai un Jegoram Jerohomovičam.

LEAF balvas un naudas prēmijas tika piešķirtas Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītājiem prof. Mihailam Hazanam un prof. Ismenai Revinai (Latvijas Universitāte).

Otrā pasākuma daļā LEAF atzīmēja spilgtākās un provocējošākās ekonomiskās idejas, kas izskanējušas plašsaziņas līdzekļos. Izvērtējot izraudzītos darbus, komisija secināja, ka daudzām šķietami absurdām idejām un ierosinājumiem ir pragmatisks kodols un racionāls veidols. Ideju autoru vārdi, ievērojot viņu izteikto vēlmi, gan netika minēti.