LEAF Balvas konkurss 2005

Ekonomikas attīstības fonds — sadarbībā ar Augstākās Izglītības padomi pasniedza balvas studentu zinātnisko darbu konkursa uzvarētājiem.

Pirms Balvu pasniegšanas pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta iespēja noklausīties ikgadējo LEAF lekciju, kas šoreiz tika veltīta jautājumam par naudas līdzekļu plūsmu un to sadali Eiropas Savienībā. Lekciju klātesošajiem nolasīja LEAF biedrs, Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis.

Pirmā vieta un naudas balva 400.00 latu apmērā tika piešķirta Elmāram Zakulim, Latvijas Universitātes studentam, par maģistra darbu „Latvijas finanšu sistēmas riski un to novēršana”. Otrā vieta un naudas balva 250.00 latu apmērā tika piešķirta Ivaram Svilānam, Banku augstskolas studentam, par bakalaura darbu „Latvijas sabiedrisko raidorganizāciju finansējuma modeļi”. Trešā vieta tika piešķirta 2 studentēm — Ievai Šnīderei par maģistra darbu „Inflācija un to ietekmējošie faktori Latvijā un citās jaunajās ES dalībvalstīs”, kā arī Elīzai Bērziņai, par maģistra darbu „Makroekonomiskās attīstības cikliskums un ekonomikas „pārkaršanas” iespējamība Latvijā”. Ar veicināšanas prēmijām 100.00 latu apmērā tika prēmēti Marijas Saņkovas bakalaura darbs „Tiešo ārvalstu investīciju ietekme uz Latvijas ekonomisko attīstību”, kā arī Ievas Strēles maģistra darbs „Cilvēkresursi Latvijas medicīnā” (visi iepriekšminētie — Latvijas Universitāte).

LEAF balvas un naudas prēmijas tika piešķirtas Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītājiem prof. Mihailam Hazanam un prof. Birutai Slokai (abi — Latvijas Universitāte), kā arī lekt. Kristapam Lešinskim (Banku augstskola).

Pasākumā klātesošie tika iepazīstināti ar spilgtākajām ekonomiskajām idejām, kas izvirzītas gada gaitā, piedāvājot izvērtēt to ietekmi uz ekonomiskajiem procesiem.

Nobeigumā tika izsludināts LEAF zinātnisko darbu konkurss 2006. gadam.