LEAF Balvas konkurss 2006

2006. gada 17. novembrī, Latvijas Ekonomikas Attīstības Forums (LEAF) pasniedza balvas studentu zinātnisko darbu konkursa uzvarētājiem.

Pirms Balvu pasniegšanas pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta iespēja noklausīties ikgadējo LEAF lekciju, kas šoreiz tika veltīta jautājumam par nekustamo īpašumu tirgus attīstību; to klātesošajiem nolasīja Edgars Šīns, Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) prezidents.

Šogad par izcilu zinātnisko darbu tika piešķirta arī Grand-prix un naudas balva Ls 500.00 apmērā. Šo Balvu par maģistra darbu „Kreditēšanas attīstība Baltijas valstīs un tās ietekme uz makroekonomisko situāciju” ieguva Olga Ertuganova, LU.

Pirmā vieta un naudas balva Ls 400,00 latu apmērā tika piešķirta Aurikai Doroganičai, Banku augstskola, par bakalaura darbu „Vērtspapīru modelēšana ar kopulu metodi”. Otro vietu ieguva un naudas balva Ls 300,00 latu apmērā saņēma Agnesei Āboltiņai, LU, par maģistra darbu „Tirgum piesaistītā dzīvības apdrošināšana”. Trešo vieto un naudas balvu Ls 200,00 apmērā LEAF vērtēšanas komisija piešķīra Dmitrijam Feldmanam par maģistra darbu „Pasaules naftas cenu dinamikas analīze un prognozēšana”. Ar veicināšanas prēmiju Ls 100.00 apmērā tika prēmēts Daugavpils universitātes studentes Beātas Garkules maģistra darbs „Latvijas Republikas maksājumu bilances analīze”.

LEAF balvas un naudas prēmijas tika piešķirtas arī Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītājiem prof. Dainai Šķilterei un prof. Gaidai Petterei, kā arī prof. Ismenai Revinai, kuras vadītie studentu darbi ir bijuši starp LEAF Balvas laureātiem arī dažos no iepriekšējiem LEAF Balvas konkursiem.

Pēc uzvarētāju apbalvošanas LEAF piedāvāja savu skatījumu uz gada ekonomikas norisēm, izvērtējot to ietekmi uz ekonomiskajiem procesiem.