LEAF Balvas konkurss 2007

2007. gada 16. novembrī, Latvijas Ekonomikas Attīstības Forums (LEAF) pasniedza balvas studentu zinātnisko darbu ikgadējā konkursa uzvarētājiem.

Balvas pasniegšanas pasākumu ievadīja LEAF prezidente profesore Inese Vaidere, norādot, ka šī gada konkursā noticis vērā ņemams pavērsiens, kad prēmēto darbu vidū nedominē Latvijas Universitātes studentu darbi. Tas liecina, ka reģionu augstskolas kļuvušas spēcīgākas. Arī darbu tematika ir ievērojami aktuālāka.

Konkursā šogad par labākajiem tika atzīti divi maģistra darbi. Divas pirmās vietas ieguva – Normunds Ozols, Rīgas Tehniskā universitāte, par darbu „Latvijas darba tirgus globalizācijas apstākļos: problēmas un risinājumi”, kā arī Jekaterina Meļņikova, Latvijas Universitāte, par darbu „Latvijas darbaspēka tirgus ilgtermiņa attīstības alternatīvo scenāriju modelēšanā”, iegūstot arī naudas balvas – katru 500 LVL apmērā.

Divas otrās vietas un naudas balvas tika piešķirtas Evijai Rūsītei, Latvijas Universitāte, par maģistra darbu „Indikatoru sistēmas izstrāde universitāšu darbības izvērtēšanai”, kā arī Jurim Gudēvicam, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, par bakalaura darbu „Apvienošanās procesa ietekme uz pašvaldību ilgtspējīgu attīstību Latvijā”. Trešo vieto un naudas balvu LEAF vērtēšanas komisija piešķīra Olgai Bičinskai, Daugavpils universitāte, par maģistra darbu „Konkurences ietekme uz LR balss telefonijas tirgu”.

Īpašu veicināšanas prēmiju no a/s „Eko Investors”, atzīmējot darba īpašo praktisko nozīmi, ieguva Sinta Degtere, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, par diplomdarbu „Kokapstrādes uzņēmuma datu bāzu sistēmas moduļu izstrāde”,.

LEAF balvas un naudas prēmijas tika piešķirtas arī Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītājiem prof. Ludmilai Frolovai, Prof. Dr. Jurim Saulītim, prof. Dr. Birutai Slokai Līgai Švānbergai un Dr. Lidijai Gorbačevskai.

Kā ik gadu, Balvas pasniegšanas pasākumā tika nolasīta LEAF lekcija, ar kuru šogad iepazīstināja LEAF biedre Ingrīda Blūma, Hansabankas bijusī prezidente, analizējot pieredzi un informējot klātesošos par savu nākotnes projektu.

Pēc uzvarētāju apbalvošanas LEAF analizēja gada ekonomikas norises, izvērtējot to ietekmi uz ekonomiskajiem procesiem.