LEAF Balvas konkurss 2008

2008. gada 14. novembrī, Latvijas Ekonomikas Attīstības Forums (LEAF) pasniedza balvas studentu zinātnisko darbu ikgadējā konkursa uzvarētājiem.

„Mūsu konkursam šogad ir divkāršas jubilejas gads. Vispirms – esam pagodināti un priecīgi atzīmēt šo pasākumu Latvijas Valsts 90. jubilejas priekšvakarā. Esam kā iekļuvuši svinīgo pasākumu epicentrā. Otra jubileja ir mūsu Foruma 10 gadu jubileja – tieši pirms desmit gadiem dibināts Latvijas Ekonomikas attīstības forums,” uzrunājot pasākuma dalībniekus ievadā teica LEAF prezidente profesore Inese Vaidere. Viņa piebilda, ka LEAF konkurss ir viens no visilgāk Latvijā pastāvošajiem konkursiem ar nemainīgu interesi no Latvijas augstskolām.

Divas trešās vietas piešķirtas diviem Latvijas Universitātes maģistra darbiem: Aigai Pelanei „Latvijas konkurētspējas pieauguma iespējas Baltijas jūras reģionā”, kā arī Jānim Deksnim „Latvijas pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmas pilnveidošana”. Otrās vietas ieguvējs ir bakalaura darba „Augstākās izglītības institūciju e-gatavības mērījumi” autors Aleksandrs Tarvids. Pirmo vietu šogad kompetentā žūrija piešķīra 24 iesniegto darbu konkurencē sevi vislabāk pierādījušajam maģistra darbam „Latvijas makroekonomiskā analīze ar HERMIN modeļa palīdzību”, autors Andrejs Bessonovs. Visi LEAF Balvu ieguvēji tika apbalvoti ar atzinības rakstiem un naudas balvām.

LEAF balvas un naudas prēmijas tika piešķirtas arī Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītājiem Prof.Dr. Ērikai Šumilo, Prof.Dr. Mārim Purgailim, Jurim Ulmanim un Prof.Dr. Mihailam Hazanam. Prof.Hazans ir viens no visauglīgākajiem LEAF Balvas atbalstītājiem, viņa vadīto darbu pulkā ir ne viens vien LEAF Balvas laureāts.

Tradicionāli LEAF Balvas pasniegšanas pasākumā klātesošajiem ir iespēja noklausīties ikgadējo LEAF lekciju. Šogad lektora statusā pasākumā piedalījās Latvijas Universitātes rektors Prof.Dr. Mārcis Auziņš ar lekciju par Latvijas ekonomiku un augstāko izglītību.

Pasākuma noslēgumā LEAF prezidente I.Vaidere prezentēja LEAF biedru izvērtētās ekonomiskās idejas 2008. gadā. „Šogad esam izcēluši tikai tās idejas, kuras mūsuprāt liecina par pozitīvo Latvijas ekonomikā. Lai saskatītu progresu, nedrīkst ļauties krīzes sludinātājiem, ir jāprot redzēt perspektīvu pastāvošajā attīstībā, kāda nenoliedzami pastāv,” minēja I.Vaidere. „Ekonomikas lejupslīdes laikā ir sevišķi svarīgi domāt, kas būs “pēc tam”. Arī katram no mums. Katrs zemākais punkts ir sākums jaunam uzplaukumam, kurš neradīsies pats no sevis, bet nāks mūsu domu un darba rosināts.”