LEAF Balvas konkurss 2009

2009. gada 6. novembrī, jau 9. reizi Latvijas Ekonomikas attīstības forums (LEAF) pasniedza savu tradicionālo balvu labākajam studentu zinātniskajam darbam.

LEAF prezidente Inese Vaidere, ekonomiste, LU profesore un Eiropas Parlamenta deputāte (Eiropas Tautas partijas (Kristīgie Demokrāti) / Pilsoniskā savienība) ir gandarīta par pastāvīgo interesi no visām Latvijas augstskolām – šogad konkursam pieteikti 43 darbi no 11 Latvijas augstskolām. „Ik gadus darbos varam iepazīt jauno speciālistu skatījumu par dažādām ekonomikas norisēm. Esmu patiesi priecīga, ka šogad katrs konkursam iesniegtais darbs iepazīstināja ar atšķirīgu tēmu, liecinot par to, ka krīze – pat, ja tā uz brīdi apstādinājusi ekonomikas attīstību valstī – nav apturējusi ekonomiskās domas lidojumu,” par konkursam iesniegtajiem darbiem stāsta LEAF prezidente.

Veicināšanas balva par bakalaura darbu „Public Procurement and Political Connections: The Case of Latvia” žūrija piešķīra Rīgas ekonomikas augstskolas studentiem Vitālijam Jasčišenim un Jurim Rumbam. Trešā vieta piešķirta biznesa augstskolas „Turība” studentei Daigai Ragauskai par maģistra darbu „Saules kolektoru kā alternatīvo enerģijas avotu izmantošanas iespējas zaļā sertifikāta lauku tūrisma mītnēs”. Otrās vietas laureāta godā ir Latvijas Universitātes studente Rūta Rudzīte ar maģistra darbu „Intelektuālā kapitāla mērīšanas sistēma valsts SIA “Latvijas Vēstnesis””. Pirmo vietu šogad kompetentā žūrija piešķīra Rīgas Tehniskās universitātes studentam Ivaram Apsītim par maģistra darbu „Latvijas elektroenerģijas tirgus attīstība un perspektīvas no 2000.-2030. gadam”. Visi LEAF Balvu ieguvēji tika apbalvoti ar atzinības rakstiem un naudas balvām.

Ar LEAF balvām un naudas prēmijām tika apbalvoti arī Balvas laureātu zinātnisko darbu vadītāji Prof. Dr. Juris Saulītis, Dr.Džineta Dimante, Dr. Ilmārs Vīksne un Vjačeslavs Dombrovskis.

Svinīgo Balvas pasniegšanas pasākumu ievadīja Latvijas Institūta direktora Ojāra Kalniņa lekcija „Nākotnes Latvija – zaļa, zinoša un zīmīga”. O. Kalniņš.

Pasākuma noslēgumā LEAF prezidente I.Vaidere prezentēja 2009. gada „mazās uzvaras” ekonomikā. „Mēs, LEAF, vienmēr esam bijuši optimisti – gan daloties savā pieredzē ar lēmumpieņēmējiem valsts mērogā, gan raugoties uz ekonomiskajām norisēm un paužot viedokli par tām. Pērn izcēlām tās idejas, kuras mūsuprāt liecināja par pozitīvo Latvijas ekonomikā. Šogad esam apkopojuši pazīmes, kuras demonstrē to, ka pamats veselīgam, kaut piesardzīgam optimismam tomēr pastāv,” minēja I.Vaidere. „Neatlaidība un reāls iespēju izvērtējums ar devu pozitīvas apņemšanās un rīcības ir katra jauna sākuma pamats – to derētu atcerēties ikvienam, kurš gaida jaunu uzplaukumu.”