LEAF Balvas konkurss 2010

26.novembrī Latvijas Ekonomikas attīstības foruma Balva atzīmēja savu 10 pastāvēšanas jubileju, pasniedzot Balvas studentu zinātnisko darbu autoriem un zinātniskajiem vadītājiem. Pasākumā tradicionālo ikgadējo Foruma lekciju  lasīja  LR Finanšu ministrs Andris Vilks, analizējot 2011.-2012. gada budžeta ietekmi uz Latvijas tautsaimniecības attīstību.

2010.gadā 3. vietu ieguva Ilona Vabale no Latvijas Universitātes par savu bakalaura darbu „Ilgtspējīga attīstība un tās koncepciju salīdzinājums Latvijā un Spānijā”. 2010.gada konkursā 2. vieta tika piešķirta Santai Babauskai no Banku augstskolas par bakalaura darbu „SIA “Medicīnas Sabiedrības “ARS”” konkurētspēja un tirgus vērtības novērtējums”.

Konkursā 1. vietu izcīnīja ļoti interesants darbs par ļoti aktuālu tēmu – Dienvidu tiltu. Galveno balvu saņēma Andis Grandāns un Edgars Sproģis no Rīgas Ekonomikas augstskolas par savu bakalaura darbu „Is the South Bridge overpriced?”.

Veicot izpēti un salīdzinot Dienvidu tilta izmaksas ar citiem tiltiem pasaulē, Rīgas Ekonomikas augstskolas studenti konstatējuši, ka par tā celtniecību pārmaksāti aptuveni 50 miljoni latu. Viens no pētījuma autoriem Andis Grandāns norādīja, ka pārmaksu ziņā tas nav pats dārgākais tilts, taču iekļūst starp pieciem visvairāk pārmaksātajiem tiltiem pasaulē.

“Izmantojot matemātikas un statistikas metodes un datus salīdzinot ar citām valstīm secinājām, ka Dienvidu tilts ir divas reizes dārgāks, nekā tam būtu jāmaksā,” atzīst Grandāns.

Tradicionālo LEAF Balvu pasniedz izciliem, reizēm provokatīviem un galvenokārt inovatīviem zinātnisko darbu autoriem un darbu vadītājiem, tās galvenais mērķis ir veicināt ekonomiskās domas attīstību un dod iespēju jaunajiem, topošajiem speciālistiem paust savu skatījumu par Latvijas tautsaimniecībai aktuālām tēmām.