LEAF Balvas konkurss 2011

2011.gada 4.novembrī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā tikai pasniegtas Balvas studentiem-zinātnisko darbu autoriem un vadītājiem LEAF Balvas konkursa ietvaros.

Noslēguma pasākumu atklāja LEAF Prezidente Inese Vaidere: „Šo 11 gadu laikā LEAF Balva jau ir zīmols, ko pazīst visas Latvijas augstskolas. Šogad konkursam tika iesniegti 52 darbi no 12 augstskolām, kas ir rekordliels saņemto pieteikumu skaits! Konkursā darbi pārstāvēja LU EVF, RTU, RSU, REA, RPIVA, LLU, Turību, Vidzemes augstskolu, Banku augstskolu, Liepājas universitāti, Ventspils augstskolu, Daugavpils universitāti.”

2011.gada konkursā 1. vietu ieguva Ilze Zumente un Kārlis Putriņš no Rīgas Ekonomikas augstskolas par savu bakalaura darbu „Prasmju neatbilstība Latvijas ražošanas sektorā” (oriģinālnosaukums: Skills Mismatch in Latvian Manufacturing Sector). Darba vadītājs ir Oļegs Tkačevs, kurš pats ir LEAF Balvas 2003.gada pirmās vietas laureāts!

Šogad – citādāk kā citus gadus – LEAF Balvā tika dalīta 2.un 3.vieta. Balvu par savu bakalaura darbu „Vai inovācijām ir nozīme? Mazo uzņēmēju piemērs (oriģinālnosaukums:Do Innovations Matter? The Case of Small Latvian Firm”) saņēma Tatjana Grakovska un Elīna Siriha no Rīgas Ekonomikas augstskolas. Darba vadītājs ir Vjačeslavs Dombrovskis. 2.un 3.vieta tika piešķirta arī Ilzei Šrāderei no Vidzemes Augstskolas par maģistra darbu „Zīmolu stratēģija kaimiņvalstu tirgū: Latvija un Igaunija”. Darba vadītājas – Ieva Dmitričenko un Agita Līviņa.

Konkursa laureāti balvās saņēma naudas balvas, atzinības rakstus, LEAF krūzītes un ziedus. Kā īpaša balva studentiem un viņu darbu vadītājiem tika pasniegti ielūgumi apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

Kā ierasts, Balvu pasniedza arī Augstākās Izglītības Padome (AIP), ikgadējais konkursa partneris. Balvu izglītības politikas jautājumos pasniedza AIP locekle Dzintra Kohva Ievas Rozenbergas darbam „Izglītības funkciju īstenošana Talsu novadā pēc administratīvi teritoriālās reformas”, vadītājs Aldis Baumanis.

LEAF veicināšanas balvu saņēma Jūlija Koņeva no Rīgas Stradiņa Universitātes par savu maģistra darbu „Projektu vadības un biznesa līmeņa stratēģijas saskaņošanas ietekme uz uzņēmuma ilgtspējīgu darbību”, vadītāja Ieva Kalve.

LEAF Balvas noslēguma pasākumā klātesošajiem ik gadu bijusi lieliska iespēja klātienē uzklausīt sabiedrībā zināmus speciālistus un ekspertus savās nozarēs. Pašreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, prof. Imants Freibergs, prof. Elmārs Grēns, Uldis Cērps, Ingrīda Blūma, Mārcis Auziņš ir bijuši ikgadējās lekcijas lektori. 2011.gada lektores godā bija LEAF biedre un EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, kura bija sagatavojusi lekciju par aktualitātēm Eiropas Savienībā un to, kā tās ietekmē mūs Latvijā. Šteinbukas kundze savā lekcijā akcentēja Latvijas labo reputāciju, kas nopelnīta veiksmīgā aizdevumu programmas izpildē, un lekcijas noslēgumā aicināja atcerēties, ka mēs esam eiropieši.

„Mums ir patiess prieks par studentu aktivitāti arī šogad. Mūsu konkursa mērķis ir vienmēr bijis atrast jaunus risinājumus un papildus resursus valsts tautsaimniecības attīstības veicināšanai. Darba oriģinalitāte, analītiskums un provokācija ir tas, ko mēs vērtējam visaugstāk. Tāpēc atgādinu – īpaši gaidām darbus, kuros ekonomiski tiktu pamatotas inovatīvas un vērtīgas, bet sabiedrībā vēl nesaprastas un nepopulāras idejas,” konkursa noslēgumā izsludinot pieteikšanos LEAF Balvas konkursam 2012. gadā teica LEAF prezidente I. Vaidere .