LEAF Balvas konkurss 2012

9.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā ikgadējo LEAF Balvu saņēma labākie zinātnisko darbu autori. Latvijas Ekonomikas attīstības forums, kurš šo balvu pasniedz jau 12. reizi, par labākajiem atzinis Latvijas Universitātes studentu Simonas Striževskas maģistra darbu „Biznesa ciklu sinhronizācijas novērtējums Latvijas ekonomiskās attīstības kontekstā” un Edvīna Ripas bakalaura darbu „Latvijas nominālā un reālā konverģence uz ES vidējo līmeni”.

Vidzemes augstskolas studentes Karīnas Adamaites maģistra darbs „Stratēģiskā partnerība tūrisma galamērķa konkurētspējas celšanā. Rundāles-Bauskas-Mežotnes piemērs” konkursā ieguvis 3. vietu, bet ar veicināšanas balvām LEAF atzīmējis Santas Babauskas (Banku augstskola) maģistra darbu „Līdzsvarotās rādītāju kartes koncepta izstrāde Latvijas privātās veselības aprūpes uzņēmumam konkurētspējas un vērtības paaugstināšanai”, kā arī Kristas Pētersones (LU EVF) bakalaura darbu „Latvijas biofarmācijas nozares starptautiskās konkurētspējas analīze”. Pasākumā tika pasniegtas arī atzinības balvas no Augstākās Izglītības padomes un uzņēmuma EcoBaltia.

„Mūsu jauniešos slēpjas unikāls resurss – zināšanas, īpašs skatījums uz ekonomiskajām norisēm, drosme nosaukt vārdos problēmas un spēja saskatīt iespējas tās risināt netradicionālos veidos. Iedibinot LEAF Balvu, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma mērķis bija šo resursu attīstīt, parādīt plašākai sabiedrībai un ļaut arī lēmējiem paraudzīties uz ekonomiskajām norisēm no cita skatupunkta,” stāsta LEAF prezidente Inese Vaidere. I.Vaidere ir gandarīta, ka LEAF Balvas konkursā – vienā no visilgāk pastāvošajiem studentu zinātnisko darbu konkursiem Latvijā – ik gadus tiek iesniegti vairāki desmiti darbu, pārstāvot turpat vai visas Latvijas augstskolas.

2012.gadā veiksmi laureātiem novēlēja un tradicionālo ikgadējo lekciju par tēmu „Eiropas konkurētspēja un Latvijas izaicinājumi” nolasīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kurš arī ir LEAF biedrs.