LEAF pasniedz savu ikgadējo balvu

LEAF pasniedz savu ikgadējo balvu

2018. gada 30. novembrī svinīgā pasākumā jau 18. reizi LEAF pasniedza savu ikgadējo balvu un izteica atzinību labākajiem konkursā iesniegto zinātnisko darbu ekonomikā autoriem.
Konkursā šogad piedalījās sešu augstskolu: Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskā Universitātes, RISEBA, Vidzemes un Ventspils Augstskolas studenti, kā arī pēc ilgāka pārtraukuma – Liepājas Universitātes studenti, iesniedzot konkursam savus izstrādātos bakalaura vai maģistra darbus. Galvenais konkursa nosacījums – iesniegtajiem darbiem jābūt oriģināliem, analītiskiem, pētnieciskiem, vienlaikus tiem jābūt arī provokatīviem. Īpaši tiek novērtēti darbi, kuros ekonomiski tiek pamatotas inovatīvas un vērtīgas, bet sabiedrībā vēl ne tik populāras un zināmas idejas.

Konkursa noslēguma pasākumu atklāja Eiropas Parlamenta deputāte, LEAF Prezidente Inese Vaidere.

„LEAF Balva 2018’’ pasniegšanas ceremonijā ikgadējo lekciju, kuru tradicionāli vada kāds sabiedrībā atzīts eksperts, šoreiz lasīja Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs MSc. oec. Jānis Platais par tēmu “Fiskālās disciplīnas loma, nodrošinot ilgtspējīgu ekonomikas attīstību”.

Pasākuma otrajā daļā Latvijas Ekonomikas Attīstības Foruma prezidente Inese Vaidere atskatījās uz konkursa pastāvēšanas astoņpadsmit gadiem. Kopumā pa šiem gadiem biedrība ir saņēmusi 511 studentu zinātniskos darbus gandrīz no visām augstākajām mācību iestādēm. Starp tiem ir bijuši  izcili pētījumi, kas raksturoja gan esošo situāciju mūsu valstī, gan piedāvāja konkrētus risinājumus tās uzlabošanai. Ik gadus darbos varēja iepazīt jauno speciālistu skatījumu par dažādām ekonomikas norisēm.

Inese Vaidere un Biedrības valdes priekšsēdētājs Tālis Linkaits pasniedza balvas šī gada uzvarētājiem.

Konkursā 1. vietu ieguva:

Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studente Elīna Pīrāga- Berjoza par maģistra darbu “Nodokļu optimizācija, izvairīšanās no nodokļu nomaksas un tā ietekme uz budžeta ieņēmumiem Latvijā”

  1. vieta Liepājas Universitātes studentam Bruno Laurimpar bakalaura darbu “Programmas izstrāde pūļa finansējuma ar atlīdzību piesaistīšanai biedrības “KBI Biznesa HUB” inkubējamiem MVU”
  2. vieta Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studentei Laurai Janovskai par bakalaura darbu “Atkritumu šķirošana un pārstrāde Latvijā aprites ekonomikas mērķu kontekstā”.

Atzinība izteikta:

Rīgas Tehniskās Universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta studentam Ģirtam Feldbergam par maģistra darbu “Pievienotās vērtības nodokļa krāpšanas ierobežošana”.

LEAF kopā ar ilggadīgo konkursa partneri Augstākās Izglītības padomi piešķīra arī īpašu atzinību, kuru pasniedza AIP priekšsēdētājs  profesors Jānis Vētra. Pateicība tika pasniegta Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes studentei Klintai Krauzei par maģistra darbu “Organizāciju loma Latvijas augstākās izglītības eksporta veicināšanā” un Vidzemes augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes studentei Adelei Bērziņai par bakalaura darbu “Zinātnes dārza un mākslas sinerģija Ceriņu parka tūrisma produktos”.