Paneļdiskusijas

2009. gada 13. februārī norisinājās Latvijas Ekonomikas attīstības foruma sadarbībā ar Eiropas Parlamentu organizētā ekspertu un valdības pārstāvju diskusija “Kā radās un cik liels ir finanšu “caurums” Latvijas ekonomikā? Kā izvairīties no ilglaicīga „melnā cauruma” un kā izkļūt no recesijas?”.

Diskusiju vadīja Prof. Dr. oec. Inese Vaidere.

Paneļdiskusijas dalībnieki: Inguna Sudraba, Valsts kontroliere, Uldis Cērps, Zviedrijas finanšu uzraudzības iestādes „Finansinspektionen” Stabilitātes departamenta direktors, Kaspars Gerhards, LR Ekonomikas ministrs, Irēna Krūmane, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja, Tālis Linkaits, „Vīzijas un stratēģijas apkārt Baltijas jūrai” sekretariāta vadītājs, Žaneta Jaunzeme – Grende, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja, Arturs Kodoliņš, SIA “Kodoliņš, Ostaškovs un Partneri” valdes priekšsēdētājs, Ģirts Rungainis, investīciju sabiedrības „Prudentia” partneris, Roberts Idelsons, Parex Asset Management prezidents, Māris Purgailis, LU Ekonomikas un vadības fakultātes dekāns, Sanita Bajāre, LR Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja.

Diskusijā piedalījās arī atsevišķu nozaru un makroekonomikas eksperti, Valsts kases, valsts institūciju un sabiedrisko organizāciju, akadēmisko aprindu pārstāvji, kā arī preses pārstāvji.

Ņemot vērā to, ka Latvijas valdība ir izvēlējusies reālās korekcijas ceļu Latvijas konkurētspējas atjaunošanai, paneļdiskusijā tika analizēta valdības plānu perspektīva, izdarīti secinājumi par pieņemto pasākumu efektivitāti, kā arī izteikti ierosinājumi konkrētu pasākumu veikšanai, lai Latvijas tautsaimniecības atveseļošana noritētu sekmīgāk.

Programma (.doc)
Priekšlikumi (.doc)
Diskusijas konspekts (.zip)